Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - COVID-19: DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

Galerie - program Orient Mix (Marková)

Začátkem listopadu třídy 8.A a 7.A strávily dvě hodiny výtvarné výchovy v galerii, kde absolvovaly program s názvem Orient Mix aneb trochu jiný komiks. Cílem programu bylo nejen zhlédnout tradiční japonskou a čínskou figurální tvorbu, ale žákům byly představeny i různé formy práce s figurou v orientálním umění až po současné trendy. Děti se rovněž seznámily s historií kreslených příběhů v orientálním světě, kde se komiksu říká manga. Po komentované prohlídce následovala zábavnější část, a to výtvarný workshop. Zde si děti mohly podle mnoha předloh vyrobit technikou linorytu japonskou pečeť, zkusit si napsat ozdobným písmem tuší své jméno po vzoru čínských mistrů nebo vytvořit si krátký komiks - manga. Své práce si pak mohly odnést domů a nejedna z nich jistě skončí pod vánočním stromkem jako originální dárek rodičům nebo sourozencům.

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Informace k provozu školy určené k výkonu péče o děti rodičů vybraných profesí

Vláda nařídila v souladu s krizovým zákonem hejtmanům, aby v místech potřeby určili školu nebo školské zařízení veřejných zřizovatelů k výkonu péče o děti ve skupinách nejvýše 30 dětí ve věku od 6 do 13 let zákonných zástupců, kteří jsou zaměstnanci/příslušníci...

VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY

Na podzim proběhnou doplňovací volby do Školské rady – kandidát za zákonné zástupce.

Drumbeny (Šímová)

Ve čtvrtek 8. října 2020 proběhl na naší škole pro žáky 1.stupně zážitkový program (nejen) s drumbeny, kterým provázel muzikant a lektor Zdeněk Roller.