Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Galerie - Po stopách Karla IV.

Páteční výtvarnou výchovu dne 4.11. jsme strávili v Oblastní galerii, kde jsme nejprve zhlédli zajímavou komentovanou výstavu "Karel IV. na zakázané stezce" s ukázkou dobových výtvarných děl a poté jsme se odebrali do dílny na workshop. Úkolem žáků bylo zpracovat vybrané výtvarné téma a to buďto individuálně (kresba madony dle předlohy, nácvik starého písma a tvorba iniciály) nebo ve skupinách (rekonstrukce fiktivního stropu pomocí mozaiky). Jak výstava, tak i workshop měly za cíl přiblížit dětem období života Karla IV a výtvarné postupy používané v tehdejších dobách a hezky tak navazovaly na projekt o Karlu IV., na kterém naše škola pracovala v minulém školním roce.