Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Fotbalové žně na ZŠ Barvířská, které ukončí kemp na Realu Madrid.

Tato základní škola zažívá v poslední době opravdové fotbalové žně. Po třetím místě v republikovém finále futsalu dosáhli svěřenci učitele Václava a trenéra Noska dalšího obrovského úspěchu – vítězství v prestižní fotbalové soutěži  Coca Cola Cup, kterou hrají školní kolektivy v Čechách i na Slovensku. Celoroční postupový turnaj vyvrcholil v úterý   16. 6. 2015 ve Vyškově, kde se konalo Superfinále – Mistrovství České a Slovenské republiky. Společně s kolektivem Barvířské se do tohoto turnaje probojovali celky Vyškova, Trnavy a Košic.

O titul mistra ČR se Barvířská utkala s domácí ZŠ Vyškov. Liberečtí svoji mírnou převahu korunovali vedoucím gólem, který po centru Mečíře vsítil hlavou Kleiner. Komplikace přišla pro liberecké pět minut před koncem, kdy Žižka ve vápně fauloval a byl nařízen pokutový kop. Ten s přehledem domácí kanonýr proměnil a stanovil  tak konečný výsledek – 1:1. Následovat musely pokutové kopy. Liberečtí Gembický, Krpata, Daněk a  Mečíř proměnili a rozhodnutí měl ve své moci Žižka, který selhal. Naštěstí se vyznamenal gólman Plechatý, který soupeři  další penaltu kryl. Postupová výhoda se opět převáhla na stanu Liberce a v realitu  jí mohl proměnit Prokopec. Stalo se! A titul mistra ČR a postup do Superfinále byl na světě.
V ČESKO – SLOVENSKÉM SUPERFINÁLE  se rozhodovalo mezi „ Barvírnou“ a ZŠ Kornela Mahra Trnava. O hlavu větší soupeř  měl v osobních soubojích jasně navrch, proto je s podivem, že se liberečtí propracovali ke třem vyloženým šancím po standartních situacích během úvodní pětiminutovky. Bohužel šance zůstaly nevyužity a na nejlepším brankáři turnaje si vylámali zuby postupně Mečíř, Kleiner a Halgaš. Utkání tedy dospělo k remízovému konci a museli opět rozhodnout penalty.

Za liberecké proměnil Krpata, Daněk, Gembický, Mečíř, rozhodnout mohl gólman Plechatý,  vysoko však přestřelil a  dal tak opět šanci soupeři – ten však selhal, Plechatý penaltu bravurně kryl a stal se hrdinou tohoto finále, který si užil i svůj první televizní rozhovor.
Tento fotbalový úspěch bude mít ještě exkluzivní pokračování, protože tento tým se v polovině července zúčastní fotbalového kempu v tréninkovém centru slavného Realu Madrid!!!

Je zřejmé, že nastolený trend ve spolupráci mládežnické sekce FC SLOVAN LIBEREC a ZŠ BARVÍŘSKÁ jde tou správnou cestou a nese výsledky podotkl  pedagog Radim Václav, který má sport na zmiňované škole na starosti.
Nutno ještě podotknout, že ani mladší žáci této školy nezůstali bez celorepublikového úspěchu, obsadili totiž minulý týden pěkné 8. místo  na Svátku fotbalu v Jablonci nad Nisou.