Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Figurální náměty v čínském a japonském umění (Plachá)

12.10.2010 třída 5.B viděla v liberecké galerii výstavu  Figurální náměty v čínském a japonském umění  ze sbírek Národní galerie v Praze. Žáci poznali zajímavost  orientálního umění a jeho odlišnosti od evropského. Některé děti zaujala „manga“- příběh výtvarně zpracovaný  podle orientálních tradic. Jiní se ve výtvarné dílně pustili do výroby čínské masky.Největší zájem vyvolala výroba pečetidla, při které se děti učily pracovat s rydly.
Žáky výtvarné zpracování pohltilo a po fotodokumentaci si mohli svá díla odnést domů.