Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K NÁSTUPU 12.4.2021

Exkurze v muzeu (Šulcová)

EXKURZE V MUZEU
Ve čtvrtek 13.5.2010 třída 6.A navštívila v Severočeském muzeu výstavu „Královny na Nilu“. Po vstupu do muzea nás přivítala paní doktorka Hrabáková. Ta nám nejprve vyprávěla o životě ve starověkém Egyptě. Pak jsme se rozdělili do skupin a každá dostala pracovní list s úkoly, které jsme měli vyplnit. Vešli jsme do sálu s exponáty a mezi jednotlivými vitrínami hledali odpovědi na otázky. Dověděli jsme se mnoho zajímavého o životě Egypťanů a to nejenom „za živa“, ale i o jejich posmrtném životě. Po dokončení úkolů nám zbyl čas, proto jsme si prohlédli i ostatní exponáty muzea. Ti zvídavější z nás „dali ještě řeč“ s paní průvodkyní, a tak se dozvěděli i další zajímavosti – třeba o tom, že v muzeu je asi duch, protože někdy se nocí rozezní alarm, přestože v muzeu nikdo není. Exkurze se nám všem líbila a těšíme se na další.
Zapsaly: Lenka Müllerová, Pavla Skořepová, Kamila Kalejová

Návrat do školy

V pondělí 12. dubna 2021 se podařilo vrátit alespoň část žáků do školy. První testování proběhlo na výbornou.

Zápis do 1. ročníku 2021

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

termín zápisu do 1. ročníku je stanoven na čtvrtek 22. dubna 2021.

Jarní číslo školního časopisu (Burdová)

Ačkoli se stále učíme z domova, redaktoři školního časopisu se nenechali touto překážkou zastavit.