Exkurze v lomu 9.B

Ve čtvrtek 15. června jsme se vydali do lomu Košťálov. Cesta nám začala už na autobusovém nádraží v Liberci a odtud jsme se odpíchli do vesničky jménem Stružinec, kde nám začala cesta směr Košťálov. Posilnili jsme se v sámošce, kde si naši kluci na cestu koupili stylové brýle a pití. Po cestě plné kvítí, hub a zeleně jsme se dostali do lomu, kde nám začala exkurze. V lomu jsme zamířili do kanceláře ředitele, kde jsme byli proškoleni, jak se máme chovat a pokračovali jsme v exkurzi. Viděli jsme 150 let starý lom, dokonce jsme slyšeli i odpal v lomu. Měli jsme možnost si z lomu odvézt nějaký ten šutr jako památku.

Strávili jsme tedy hezký slunný den v přírodě a také jsme se něco navíc přiučili a dozvěděli.

Karla Martínková s 9.B.