Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Exkurze do Žitavy (Benešová)

Jazykáři ze 6.B vyrazili 26. 5. 2023 na exkurzi do nedalekého německého města Žitavy. V rámci výuky německého jazyka s cílem seznámit se s německými reáliemi si žáci vyplnili pracovní list v autentickém prostředí žitavských uliček. 
Vyzkoušeli si například německé pozdravy nebo jednoduchou otázku “Wie heißt er?”. Při krátkém rozchodu potrénovali své jazykové dovednosti v oblasti nakupování.
Při vlastivědné procházce se děti dozvěděly, jak se německy řekne parní vlak, náměstí a radnice nebo 6 různých druhů pečiva. Nechybělo ani zkoumání zkameněliny obřího stromu a popis starého auta pod značkou Robur, se kterým je město Žitava úzce spjaté. U květinových hodin (“Blumenuhr”) si žáci poslechli i zvonkohru, jejíž zvonky jsou vyrobeny z tradičního míšeňského porcelánu.
Žáci měli možnost lépe poznat město našich německých sousedů a nahlédnout do každodenního života země, jejíž jazyk se ve škole učí.