Exkurze do Terezína (Wollrabová)

Dne 13.10. se zúčastnily třídy 8.B a 9.C exkurze do Terezína.
Žáci měli možnost projít si Malou i Hlavní pevnost, část města a dozvědět se informace o historii nacistických represivních zařízení a životě v židovském ghettu. Žáci zhlédli cely, vězeňské zařízení, márnici, krematorium, dětský domov a vyslechli si velké množství informací o životě a utrpení místních lidí.
Měli též možnost zhlédnout unikátní sestřih nacistického propagandistického filmu o životě židů. Prošli si též výstavy místních umělců nebo i žáků škol, kteří svým uměním zprostředkovávají silný odkaz dalším generacím.