Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - (DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ), INFORMACE

Exkurze do Terezína (Wollrabová)

Dne 13.10. se zúčastnily třídy 8.B a 9.C exkurze do Terezína. 
Žáci měli možnost projít si Malou i Hlavní pevnost, část města a dozvědět se informace o historii nacistických represivních zařízení a životě v židovském ghettu. Žáci zhlédli cely, vězeňské zařízení, márnici, krematorium, dětský domov a vyslechli si velké množství informací o životě a utrpení místních lidí. 
Měli též možnost zhlédnout unikátní sestřih nacistického propagandistického filmu o životě židů. Prošli si též výstavy místních umělců nebo i žáků škol, kteří svým uměním zprostředkovávají silný odkaz dalším generacím.