Exkurze do IQ parku (Sklenářová)

14. 6. 2011, 8. třída
V rámci shrnutí našich poznatků z matematiky, fyziky a chemie jsme se vydali na exkurzi do IQ parku v Babylonu. Naše zkoumání jsme zaměřili hlavně na vodu a „zelenou energii“. Naším úkolem bylo vyplnit pracovní listy s pomocí vystavených exponátů. Líbilo se nám, že si řadu věcí můžeme vyzkoušet – výrobu energie pohybem, s pomocí vody i větru.
Dělali jsme obrovské bubliny, učili jsme se také porozumět lidským smyslům. Zkoušeli jsme rozebrat a znovu sestavit „naše“ tělo. Ke konci už jsme byli sice plní dojmů, zato žaludek plný nebyl a tak nejkrásnějším výstavním místem byl pult v bufetu a jednoznačně nejlepším exponátem obložená bageta.