Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Exkurze do Českého Dubu (Šulcová)

V pátek 7.10.2011 navštívila třída 6.B Podještědské muzeum v Českém Dubu. Cílem byla Johanitská komenda sv.Zdislavy a jejího manžela Havla z Lemberka. Komenda ze 13. stol. totiž slavila 20 let od objevení. Nejprve jsme viděli film ,,Příběh ztraceného kláštera´´, který nám ukázal, jak archeologové při výzkumu postupovali. Kromě komendy objevili i pohřebiště a v jednom hrobě dokonce ostatkový kříž z 12.století. Jeho „polorozpadlý“ originál, ale i novou kopii jsme viděli na výstavě. A pak už jsme šli do podzemí – do komendy. Bylo úžasné se procházet prostory, kde kdysi kráčel Karel IV. Nikdo by neřekl, že před objevením tam byl sklep, kam chodili nájemníci, co tam kdysi bydleli, pro brambory a vajíčka. Musím přiznat, že tam bych bydlet nechtěla. Bohužel všechny nájemníky museli kvůli vykopávkám vystěhovat. No a nakonec? Opékání vuřtů na chatě paní učitelky Y.Šulcové. Hráli jsme i na schovávanou. A pořád jenom přikládali do ohně. Čas ubíhal jako voda v blízkém potůčku a nakonec přišel čas odjezdu.
Cesta autobusem rychle ubíhala. Mně ale připadá cesta zpět vždy kratší. A takhle skončila naše exkurze.
Tak Ahoj! Příště
Zapsala Veronika Pavlíková 6.B (pod vedením třídní učitelky Y. Šulcové).