Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K NÁSTUPU 4.1.2021

Exkurze do Českého Dubu (Šulcová)

V pátek 7.10.2011 navštívila třída 6.B Podještědské muzeum v Českém Dubu. Cílem byla Johanitská komenda sv.Zdislavy a jejího manžela Havla z Lemberka. Komenda ze 13. stol. totiž slavila 20 let od objevení. Nejprve jsme viděli film ,,Příběh ztraceného kláštera´´, který nám ukázal, jak archeologové při výzkumu postupovali. Kromě komendy objevili i pohřebiště a v jednom hrobě dokonce ostatkový kříž z 12.století. Jeho „polorozpadlý“ originál, ale i novou kopii jsme viděli na výstavě. A pak už jsme šli do podzemí – do komendy. Bylo úžasné se procházet prostory, kde kdysi kráčel Karel IV. Nikdo by neřekl, že před objevením tam byl sklep, kam chodili nájemníci, co tam kdysi bydleli, pro brambory a vajíčka. Musím přiznat, že tam bych bydlet nechtěla. Bohužel všechny nájemníky museli kvůli vykopávkám vystěhovat. No a nakonec? Opékání vuřtů na chatě paní učitelky Y.Šulcové. Hráli jsme i na schovávanou. A pořád jenom přikládali do ohně. Čas ubíhal jako voda v blízkém potůčku a nakonec přišel čas odjezdu.
Cesta autobusem rychle ubíhala. Mně ale připadá cesta zpět vždy kratší. A takhle skončila naše exkurze.
Tak Ahoj! Příště
Zapsala Veronika Pavlíková 6.B (pod vedením třídní učitelky Y. Šulcové).

 

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Ochranné prostředky dýchacích cest

Vážení rodiče,
 
Ministerstvo zdravotnictví vydalo dne 22. února 2021 mimořádné opatření, dle něhož s účinností od 25. února 2021 od 00:00 do odvolání platí:

více po otevření

Výuka od 22.2.2021

Vážení rodiče,

v příštím týdnu (od 22.2.2021.) bude probíhat výuka ve stejném režimu jako v současnosti.
 

Škola pro děti zaměstnanců IZS

Vážení rodiče,

od 4.1.2021 bude školou určenou pro děti zaměstnanců vybraných profesí Základní škola, Liberec, ul.5. května.