Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - COVID-19: DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

Evropský den jazyků – projektový den (Plachá, Urban)

26.9.2010 se slaví Evropský den jazyků, který vzdává hold obrovskému jazykovému bohatství Evropy a podporuje jazykové vzdělání. To byl i cíl našeho projektového dne, který se konal na naší škole dne 24.9.2010. Kromě práce na vlastních projektech ve třídách se žáci I. stupně sešli s dětmi ze školy pro sluchově postižené. Toto setkání obohatilo děti z obou škol vzájemným respektem a novým způsobem komunikace. Mezi děti přišel i překladatelem a tlumočník šesti jazyků pan Kazdera, který také ovládá Esperanto. Pan ředitel jazykové školy Swallow English se věnoval našim nejmladším a hravou formou je seznámil se základy angličtiny. Nové poznatky, radost a nadšení byly pro učitele odměnou za namáhavou přípravu projektu.

Na 2.stupni byli žáci v rámci projektového dne rozděleni na každou hodinu do 6 skupin dle svého výběru tak, aby se prostřídali u jednotlivých vyučujících. Měli tak možnost odhalovat a vytvářet vzkazy psané tajným písmem, číst a sami psát šifrované zprávy, zahrát si hry s použitím anglického jazyka, vyrábět plakáty se základními frázemi v různých evropských jazycích, zazpívat si písně v různých jazycích a zamyslet se nad mapou jazyků, virtuálně navštívit Londýn a srovnat příbuznost českého a slovenského jazyka.

Evropský den jazyků se zařadil mezi úspěšnou tradici projektových dnů naší školy. Další fotky naleznete ve fotogalerii.

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Informace k provozu školy určené k výkonu péče o děti rodičů vybraných profesí

Vláda nařídila v souladu s krizovým zákonem hejtmanům, aby v místech potřeby určili školu nebo školské zařízení veřejných zřizovatelů k výkonu péče o děti ve skupinách nejvýše 30 dětí ve věku od 6 do 13 let zákonných zástupců, kteří jsou zaměstnanci/příslušníci...

VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY

Na podzim proběhnou doplňovací volby do Školské rady – kandidát za zákonné zástupce.

Drumbeny (Šímová)

Ve čtvrtek 8. října 2020 proběhl na naší škole pro žáky 1.stupně zážitkový program (nejen) s drumbeny, kterým provázel muzikant a lektor Zdeněk Roller.