Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Evropský den jazyků – projektový den (Plachá, Urban)

26.9.2010 se slaví Evropský den jazyků, který vzdává hold obrovskému jazykovému bohatství Evropy a podporuje jazykové vzdělání. To byl i cíl našeho projektového dne, který se konal na naší škole dne 24.9.2010. Kromě práce na vlastních projektech ve třídách se žáci I. stupně sešli s dětmi ze školy pro sluchově postižené. Toto setkání obohatilo děti z obou škol vzájemným respektem a novým způsobem komunikace. Mezi děti přišel i překladatelem a tlumočník šesti jazyků pan Kazdera, který také ovládá Esperanto. Pan ředitel jazykové školy Swallow English se věnoval našim nejmladším a hravou formou je seznámil se základy angličtiny. Nové poznatky, radost a nadšení byly pro učitele odměnou za namáhavou přípravu projektu.

Na 2.stupni byli žáci v rámci projektového dne rozděleni na každou hodinu do 6 skupin dle svého výběru tak, aby se prostřídali u jednotlivých vyučujících. Měli tak možnost odhalovat a vytvářet vzkazy psané tajným písmem, číst a sami psát šifrované zprávy, zahrát si hry s použitím anglického jazyka, vyrábět plakáty se základními frázemi v různých evropských jazycích, zazpívat si písně v různých jazycích a zamyslet se nad mapou jazyků, virtuálně navštívit Londýn a srovnat příbuznost českého a slovenského jazyka.

Evropský den jazyků se zařadil mezi úspěšnou tradici projektových dnů naší školy. Další fotky naleznete ve fotogalerii.