Evropský den jazyků – projektový den (Plachá, Urban)

26.9.2010 se slaví Evropský den jazyků, který vzdává hold obrovskému jazykovému bohatství Evropy a podporuje jazykové vzdělání. To byl i cíl našeho projektového dne, který se konal na naší škole dne 24.9.2010. Kromě práce na vlastních projektech ve třídách se žáci I. stupně sešli s dětmi ze školy pro sluchově postižené. Toto setkání obohatilo děti z obou škol vzájemným respektem a novým způsobem komunikace. Mezi děti přišel i překladatelem a tlumočník šesti jazyků pan Kazdera, který také ovládá Esperanto. Pan ředitel jazykové školy Swallow English se věnoval našim nejmladším a hravou formou je seznámil se základy angličtiny. Nové poznatky, radost a nadšení byly pro učitele odměnou za namáhavou přípravu projektu.

Na 2.stupni byli žáci v rámci projektového dne rozděleni na každou hodinu do 6 skupin dle svého výběru tak, aby se prostřídali u jednotlivých vyučujících. Měli tak možnost odhalovat a vytvářet vzkazy psané tajným písmem, číst a sami psát šifrované zprávy, zahrát si hry s použitím anglického jazyka, vyrábět plakáty se základními frázemi v různých evropských jazycích, zazpívat si písně v různých jazycích a zamyslet se nad mapou jazyků, virtuálně navštívit Londýn a srovnat příbuznost českého a slovenského jazyka.

Evropský den jazyků se zařadil mezi úspěšnou tradici projektových dnů naší školy. Další fotky naleznete ve fotogalerii.

Ranní ŠD od 11.1. opět v provozu

Od 11.1. ranní družina ve 3.patře hlavní budovy - ŠD.
Čas  příchodu 6:30-7:15 hodin.
Zvonek herna B.

Prosíme nahlásit jméno dítěte, to odchází samo do šatny (zde je zajištěn dohled) a pak následně do heren 3.patra, rodiče do budovy nevstupují.

PF 2021

Přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků a mnoho úspěchů v novém roce.