Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Evropský den jazyků (Novotná)

Jako každý rok, tak i letos proběhl na naší škole Evropský den jazyků.  Letos byl pro tento den vybrán čtvrtek 1.10. Tento den se žáci druhého stupně sešli v osm hodin ve velké tělocvičně, kde shlédli hudební program zaměřený na anglické světové hity. Mladí účinkující doslova rozezpívali a roztančili všechny přítomné diváky. Poté se žáci odebrali do svých tříd, kde si pro ně vyučující cizích jazyků připravili tematické hodiny zaměřené na nejrůznější kouty Evropy. Žáci tak měli možnost formou soutěžní hry  Riskuj poznat reálie a zajímavosti anglicky mluvících zemí, dále se pokoušeli z poslechu mluveného slova identifikovat správný cizí jazyk, luštili turistické informace k nejrůznějším prázdninovým destinacím a nakonec propojili tyto vědomosti v soutěžním kvízu, ve kterém k evropským státům přiřazovali typické symboly, jako jsou hlavní město, úřední jazyk, jídlo, historické a filmové postavy a mnoho dalších. Každý z přítomných žáků tak v tento den opouštěl školu obohacen o nové vědomosti a zajímavosti týkající se světadílu, ve kterém všichni žijeme.

Za podpodu akce děkujeme SČVK, a.s.