Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - JARNÍ prázdniny 26.2.-1.3.2024 a informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Evropský den jazyků (Húsková)

Minulý pátek jsme v rámci projektového dne oslavili Evropský den jazyků, který se na základě prohlášení Rady Evropy z 6. prosince 2001, slaví každým rokem právě 26. září. Cílem tohoto svátku je propagace jazykové rozmanitosti i podpora celoživotního studia jazyků v zemích Evropy. A máme z čeho vybírat, protože na jejím území se můžeme setkat s více než dvěma sty domorodých jazyků.
V průběhu pátečního dopoledne měli žáci 2. stupně příležitost se alespoň částečně seznámit s některými z nich. Kromě projektů, kterých se aktivně účastnili ve dvou 1,5 hodinových blocích, slyšeli o přestávkách písně v různých evropských jazycích. V každém ze zmíněných bloků mohly jednotlivé skupiny vyzkoušet své schopnosti anglické výslovnosti, zdramatizovat příběh hudebníků různých národů, připravily mapu evropských států a jazyků, porovnaly bristkou a americkou angličtinu či slovenštinu s češtinou, sestavily plakát o Braillovi a jeho písmu, vyzkoušely si psaní azbukou a morseovkou, ale poučily se také o tom, že při komunikaci nestačí hovořit stejným jazykem, ale je třeba umět vnímat, co mluvčí skutečně sděluje.
Na závěr Evropského dne jazyků si žáci výsledky své práce v jednotlivých projektech navzájem představili a seznámili s nimi ostatní skupiny. To byla zajímavá tečka za výjimečným dnem.

Za učitelský sbor
Olga Húsková