Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

eTwinningový projekt - Evropský den jazyků (Marková)

V rámci oslav Evropského dne jazyků se žáci 6.B (+ někteří z 6.A) zapojili do stejnojmenného projektu eTwinning. Tento jednoduchý projekt spočíval v navázání kontaktu s jinými evropskými školami a následné výměně pohlednic z míst našeho bydliště. Na pohlednici Liberce se každý žák anglicky představil a poté připojil několik slov či frází v češtině s anglickým překladem. Cílem tedy bylo nejen ukázat místo, kde žijeme, ale představit žákům z cizích zemí i náš jazyk. Postupně se do projektu přidávalo stále více škol a tak se nám sešla slušná hromádka pohlednic ze Španělska, Německa, Chorvatska, Polska, Řecka, Litvy, České republiky, Itálie, Rumunska, Portugalska a Réunionu, který byl zároveň nejvzdálenějším místem, odkud pohlednice přiletěly (Réunion je zámořský department Francie a nachází se v Indickém oceánu východně od Madagaskaru). Některé došlé pohlednice si můžete prohlédnout ve fotogalerii a dočasně také na nástěnce ve vestibulu školy.