Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K NÁSTUPU 12.4.2021

Etika a my (Loumová)

Morální úsudek je předpokladem morálního chování. Bývá pravidlem, že naši úctu mají lidé charakterní. Třída 8.A proto dne 17. 10. 2012 navštívila Krajskou vědeckou knihovnu v Liberci. Tématem její návštěvy se stala projektová hodina Etika a my.
Etika však nesouvisí jenom s úctou okolí, ale má vliv i na naše vlastní sebehodnocení, na naši sebeúctu. Zkoumá hodnoty a principy, které usměrňují lidské jednání v situacích, kdy existuje možnost volby prostřednictvím svobodné vůle. Hodnotí činnost člověka z hlediska dobra a zla.
Žáci se proto zamýšleli nad tím, jak jednáme a proč tak jednáme. Lektor volil mikropříběhy a situace, jež odpovídají  této věkové kategorii a které žáky velmi oslovily.

Návrat do školy

V pondělí 12. dubna 2021 se podařilo vrátit alespoň část žáků do školy. První testování proběhlo na výbornou.

Zápis do 1. ročníku 2021

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

termín zápisu do 1. ročníku je stanoven na čtvrtek 22. dubna 2021.

Jarní číslo školního časopisu (Burdová)

Ačkoli se stále učíme z domova, redaktoři školního časopisu se nenechali touto překážkou zastavit.