Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Etika a my (Loumová)

Morální úsudek je předpokladem morálního chování. Bývá pravidlem, že naši úctu mají lidé charakterní. Třída 8.A proto dne 17. 10. 2012 navštívila Krajskou vědeckou knihovnu v Liberci. Tématem její návštěvy se stala projektová hodina Etika a my.
Etika však nesouvisí jenom s úctou okolí, ale má vliv i na naše vlastní sebehodnocení, na naši sebeúctu. Zkoumá hodnoty a principy, které usměrňují lidské jednání v situacích, kdy existuje možnost volby prostřednictvím svobodné vůle. Hodnotí činnost člověka z hlediska dobra a zla.
Žáci se proto zamýšleli nad tím, jak jednáme a proč tak jednáme. Lektor volil mikropříběhy a situace, jež odpovídají  této věkové kategorii a které žáky velmi oslovily.