Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Etika a my (Loumová)

Morální úsudek je předpokladem morálního chování. Bývá pravidlem, že naši úctu mají lidé charakterní. Třída 8.A proto dne 17. 10. 2012 navštívila Krajskou vědeckou knihovnu v Liberci. Tématem její návštěvy se stala projektová hodina Etika a my.
Etika však nesouvisí jenom s úctou okolí, ale má vliv i na naše vlastní sebehodnocení, na naši sebeúctu. Zkoumá hodnoty a principy, které usměrňují lidské jednání v situacích, kdy existuje možnost volby prostřednictvím svobodné vůle. Hodnotí činnost člověka z hlediska dobra a zla.
Žáci se proto zamýšleli nad tím, jak jednáme a proč tak jednáme. Lektor volil mikropříběhy a situace, jež odpovídají  této věkové kategorii a které žáky velmi oslovily.