Etika a my (Loumová)

„Etika je činnost směřující k vnitřní dokonalosti lidské osobnosti.“
Každé lidské jednání má svůj etický rozměr. Dokonce i naše myšlení je více nebo méně slušné nebo mravné. Většinou hodnotíme to, co právě konáme, takže se někdy chováme spíše jakoby bezděčně nebo skoro bezmyšlenkovitě. Nicméně je to pak druhými lidmi hodnoceno jako morální nebo nemorální. Záleží ovšem na tom, s čím je naše konání porovnáváno nebo s čím je porovnáváme my sami. Sami se s ním vyrovnáváme ve svém svědomí.
Bývá pravidlem, že naši úctu mají lidé charakterní. Třída 8.A proto dne 28. 11. 2013 navštívila Krajskou vědeckou knihovnu v Liberci. Tématem její návštěvy se stala projektová hodina Etika a my.