Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Erasmus - nyní u nás (Marková)

Naše škola je zapojena v dvouletém projektu mezinárodního partnerství škol Erasmus+. Projekt nese název Building a better future a spolupracujeme na něm se školami z Polska, Slovinska a Itálie. Ve dnech 13. – 19. října 2019 proběhlo setkání v České republice a naše škola hostila skupinu 24 žáků a 7 učitelů z partnerských zemí. Oficiální část programu zahrnovala prohlídku školy i vstupy do výuky. Žáci se aktivně zúčastnili školního života tím, že po skupinkách ve třídách představovali sebe i svou zemi a odpovídali na dotazy českých dětí, dále měli možnost během netradiční hodiny tělesné výchovy zaskákat si v Jump aréně. Ve škole plnili úkoly z projektu, jehož hlavním tématem je ekologie. Žáci v mezinárodních skupinkách tvořili návody popisující, jak se chovat více ekologicky a nezanechávat za sebou velkou „karbonovou stopu“ – své myšlenky pak museli před ostatními prezentovat.  Součástí setkání bylo samozřejmě také představení nejzajímavějších míst Liberce a okolí. Společně jsme navštívili libereckou radnici, IQlandii a Ještěd. Zavítali jsme ale i do vzdálenějšího okolí na zámek Sychrov, do lesů a skal Českého ráje a chybět nemohla ani Praha, kde jsme hostům během celodenního výletu ukázali nejznámější pražské památky. Učitelům jsme dopřáli také exkurzi s degustací v pivovaru Svijany, protože výroba piva je s naší zemí neodmyslitelně spjata. Žáci byli ubytováni v českých rodinách a měli tak možnost zblízka poznat náš způsob života. I ve volném čase pro ně naši žáci připravili bohatý program – aktivity si domlouvali po skupinkách a navštívili např. ZOO či hokejový zápas Bílých tygrů, chodili společně nakupovat, hráli bowling a další hry, jedli v restauracích… zkrátka starali se o to, aby se jejich kamarádi u nás ani chvíli nenudili. Během školního roku budeme dál pracovat na projektových aktivitách  a poslední společné setkání proběhne v květnu 2020 v Polsku.