Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Elektrické hrátky (Plachá)

27.5. žáci 3.B ukončili sérii vědeckých zkoumání a zábavy v Krajské vědecké knihovně v Liberci.Dnes to byla kouzla s elektrickým nábojem.Byly to pokusy s ebonitovou tyčí a liščím ohonem. Ten však nahradila stará chlupatá čepice, která vykouzlila úžas při pokusech s alobalem,brčkem, vodou, plechovkami.
Do podvědomí se dětem ukládala slova jako náboj,generátor, Faradayova klec, statická elektřina, vodič, nevodič...
V druhé části pořadu si děti vyráběly malý elektromobil nebo papírový větrníček, zkoušely vysávat prach jen plastovou krabičkou, přebrat sůl a pepř...
Zpátky ke škole  se vrátili na poslední chvíli.