Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - COVID-19: DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

Ekovýchovný pobyt na Jizerce (Marková)

Naše škola je partnerem projektu Člověk a krajina Jizerských hor, což si v praxi mohli vyzkoušet žáci 8.A, kteří se zúčastnili třídenního pobytu v ekologickém středisku na Jizerce. Pod vedením lektorů absolvovali zajímavý program s názvem "Člověk a krajina Jizerských hor - strategie budoucího využívání", ve kterém řešili problematiku současného a budoucího využívání chráněných území v České republice na příkladu CHKO Jizerské hory. Žáci zde v rolích různých zájmových skupin (lesníci,ochránci přírody, turisté a místní obyvatelé) různými způsoby zkoumali a promýšleli strategii budoucího využívání Jizerských hor, kterou v závěru prezentovali a před ostatními obhajovali. Část programu probíhala v chatě a část v terénu v krásném okolí Jizerky - žáci navštívili např. Pytlácké kameny a rašeliniště. Postaráno měli i o zábavu v podobě nejrůznějších teambuildingových her a soutěží, třeba fotbal, při kterém dvojice byly k sobě přivázané šátkem za nohu nebo jeden nesl na zádech druhého. To naši fotbalisté ještě nikdy nezažili a dalo jim pěknou práci vymyslet vhodnou taktiku. Pobyt na Jizerce se zkrátka vydařil a jedním z důvodů bylo i krásné počasí, které přálo výletům a pořizování výstavních fotografií. Podívejte se na některé z nich ve fotogalerii.

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Informace k provozu školy určené k výkonu péče o děti rodičů vybraných profesí

Vláda nařídila v souladu s krizovým zákonem hejtmanům, aby v místech potřeby určili školu nebo školské zařízení veřejných zřizovatelů k výkonu péče o děti ve skupinách nejvýše 30 dětí ve věku od 6 do 13 let zákonných zástupců, kteří jsou zaměstnanci/příslušníci...

VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY

Na podzim proběhnou doplňovací volby do Školské rady – kandidát za zákonné zástupce.

Drumbeny (Šímová)

Ve čtvrtek 8. října 2020 proběhl na naší škole pro žáky 1.stupně zážitkový program (nejen) s drumbeny, kterým provázel muzikant a lektor Zdeněk Roller.