Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Ekologický program na Jizerce (Marková)

Ve čtvrtek 4.6.2015 měli žáci osmého a devátého ročníku možnost navštívit nejvýše položenou osadu v Čechách - Jizerku. Společnost pro Jizerské hory o.p.s. zde pro ně připravila zajímavý program s ekologickým zaměřením. Pod vedením dvou lektorek žáci absolvovali výstup na horu Bukovec a cestou plnili nejrůznější úkoly, jež měly za cíl přiblížit jim zábavnou formou prostředí, ve kterém se nacházeli. Jedním z úkolů bylo např. namíchat do kelímku jakékoliv voňavé přírodniny a tuto vůni pak pojmenovat podle fantazie - zapojeny tedy byly opravdu všechny smysly. Druhá část programu proběhla na zahradě chaty, kde tato společnost působí, a na závěr měli žáci celkový zážitek výtvarně zpracovat. Na Jizerce panovalo slunečné letní počasí, což tam nebývá samozřejmostí, a všichni jistě budou rádi vzpomínat na příjemně strávený den.