Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Ekologický pobyt na Jizerce

EKOLOGICKÝ POBYT NA JIZERCE
Třída 6.A se od 15. do 17. září zúčastnila pobytu na Jizerce, jehož náplní byl ekologický program nazvaný „Vyšetřování jizerskohorské katastrofy“. Žáci zajímavou formou (vyšetřování „kriminálního“ případu) sami odhalovali možné příčiny ekologické katastrofy lesů v Jizerských horách v poslední třetině 20. století, které ověřovali přímo na „místě činu“ v Jizerských horách. O bohatý program se staral pracovník Společnosti pro Jizerské hory pan David Kavan a do projektu byl zapojen také lesník - zaměstnanec Správy CHKO Jizerské hory, který přijal roli „soudního znalce“. „Vedlejším účinkem“ pobytu pak bylo utužení kolektivu a sžití se s novými spolužáky. Kromě aktivit s ekologickým zaměřením byly totiž pro děti připraveny i různé hry, při kterých se učily vzájemné komunikaci a spolupráci. Děti navštívily i nejkrásnější místa na Jizerce a v jejím okolí: známá rašeliniště, horu Bukovec atd. Jediné, co se příliš nevydařilo, bylo počasí. Ale i přes zimu a déšť se dětem pobyt na Jizerce líbil a při otázce, kdo by rád jel za rok znovu, byly všechny ruce nahoře.