Drumbeny (Šímová)

Ve čtvrtek 8. října 2020 proběhl na naší škole pro žáky 1.stupně zážitkový program (nejen) s drumbeny, kterým provázel muzikant a lektor Zdeněk Roller.

Drumben je rytmický nástroj, který se dá využít i jako moderní sedák. V průběhu programu si žáci vyzkoušeli originální rytmické techniky, hravou formou rozvíjeli sociální a komunikační dovednosti, kreativitu i pozornost. Na závěr lekce pan Roller žáky seznámil s dechovým hudebním nástrojem australských domorodců zvaný didgeridoo. Netradiční program pro třídní kolektiv byl vítaným zpestřením běžné výuky a žáci z něj byli nadšeni.