DRÁŽĎANY (Húsková)

Na sklonku roku 2013 ( čtvrtek 19.12.) navštívila skupina 19 žáků v doprovodu paní učitelky Markové a paní učitelky Húskové Drážďany. Přímým vlakem z Liberce dojeli po 2 hodinách do saského hlavního města.
Nejprve je čekala prohlídka Muzea hygieny, které je věnováno pohledu do historie i současnosti přístupu člověka k péči o sebe samotného. K vidění jsou zde také pomůcky lékařů a historické výukové pomůcky jako např. modely lidských těl v různých fázích nemocí či  věku. Čím více se chronologicky blížíme současnosti, tím více je zde možností vyzkoušet si vlastní smysly a schopnosti (podobně jako v libereckém IQ parku). Muzeum nabízí ještě dvě další oddělení - jedno pro děti, druhé pro příznivce tance. My jsme se po hodině a půl strávené v muzeu vydali na prohlídku Drážďan a návštěvu adventních trhů.
Za nepříliš vlídného počasí jsme přešli na druhý břeh Labe, abychom hledali velké ruské kolo a našli kromě první malé ochutnávky tradičních adventních trhů také pěkný výhled na panorama historického centra Drážďan. Tam také naše cesta směřovala. Prošli jsme kolem Vysoké školy výtvarných umění k bílému kostelu Panny Marie  „Frauenkirche“ a dále na náměstí „Altmarkt“. Zde jsme si dopřáli dostatečně dlouhé volno na to, abychom si trhy sami prohlédli, vyzkoušeli zde nalezené ruské kolo, ochutnali spoustu z prodávaných dobrot a třeba i nakoupili pár drobností pod stromeček.
Spokojení, někteří lehce promrzlí jsme se pak vydali na zpáteční cestu. Celkové hodnocení – povedená akce, která si zaslouží být zopakována.

Napsala: Mgr. Olga Húsková