Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Drážďany (Húsková, Wollrabová)

Vybraní žáci 7. a 8. třídy měli ve středu 14. 12. 2016 za doprovodu paní učitelky Húskové a Wollrabové příležitost navštívit předvánoční Drážďany. Díky přímému finančně výhodnému vlakovému spoji Liberec – Drážďany dosáhli před jedenáctou hodinou svého cíle. Nejprve se v tomto významném saském městě vypravili do Muzea hygieny, které nabízí interaktivní seznámení s vývojem člověka, s vývojem jeho vztahu k hygieně i stravování a s mnoha dalšími poznatky z doby lidské existence. Poté již následovala prohlídka historického centra města – Kreuzkirche na Altmarktu, Frauenkirche na Neumarktu, při pohledu na sochu Martina Luthera si připomněli českého Jana Husa, krátce se z nábřeží podívali na druhý břeh řeky Labe, kde mezi stromy probleskovala zlatá socha Augusta Silného.  K ní již kvůli silnému vytrvalému dešti  nepokračovali a prohlídkou vánočních trhů na obou jmenovaných náměstích a předvánočními nákupy svou výpravu ukončili. Přímý vlak je pak v podvečer odvezl zpět do Liberce. Žáci v průběhu dne dokonale nasáli vánoční atmosféru a tak tedy i Vám – Frohe Weihnachten.


Olga Húsková, Aneta Wollrabová