Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Dramatizace románu Memento (Marková)

Dne 28. dubna 2016 naši školu navštívili Vítek Chadima a Oto Rajman z agentury RAJCHA s působivou dramatizací asi nejznámějšího románu Radka Johna - MEMENTO. Jednalo se o pořad v rámci protidrogové prevence určený žákům 7.- 9. tříd. Záměrem autora bylo varovat před vážným nebezpečím toxikomanie a poukázat na nízké procento úspěšnosti léčby.  Děti se prostřednictvím dramatizace seznámily se skutečným příběhem mladého narkomana Michala Otavy, jehož život fatálně poznamenala drogová závislost. Pořad, který trval zhruba 50 minut, žáky velmi zaujal. Po celou dobu představení byli v naprostém klidu a soustředěně sledovali poutavý příběh, jehož cílem nebylo poučovat nebo zastrašovat, nýbrž představit syrovou realitu drogové závislosti. A to je asi ta nejlepší prevence….