Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K 1.3.2021

Dobrovolná exkurze do Prahy o jarních prázdninách (Šulcová)

V úterý o jarních prázdninách se vydala  pod vedením třídní Yvetty Šulcové skupina zájemců z 6.B a Lenka Müllerová z 8.A do Prahy. Cílem byla ojedinělá výstava „Carské Rusko pod nadvládou Romanovců“. Na výstavě byl vůbec poprvé představen českým návštěvníkům výběr uměleckých děl a předmětů z Kremelské pokladnice. Výstava ale také ukazovala, jaká byla struktura a život carského dvora, jeho ceremonie.
Neodradilo nás ani počasí (celý den lilo), ani fronta na vstupenky. Pod heslem většiny dětí  – když už jsme tady, tak to chceme vidět – jsem s Lenkou vystála frontu (téměř 1,5 hod.) na vstupenky. Děti zatím déšť ne déšť a s mapou v ruce pobíhaly po ostatních památkách po Hradě (i mimo něj). Nikdo se neztratil, a tak jsme se všichni sešli ve výstavních prostorách. Musím děti pochválit – většina se zájmem téměř tři čtvrtě hodiny pozorně procházela výstavou, četla všechny informace na panelech i vitrínách. A potom na nás čekala procházka plná památek - přes Malou Stranu, Karlův most až na Staroměstské nám. Pak rozchod a na konec  sraz na „Václaváku“.
Za deště jsme z Liberce odjížděli a za deště se večer vraceli. Ale nikomu z nás ubrečené počasí nevadilo, protože den jsme si vážně užili. A jak se exkurze všem líbila – o tom si můžete přečíst v článku Veroniky Pavlíkové ( najdete ho na stránkách školy v sekci školní časopis).

Úřední hodiny kanceláře školy

hospodářka školy bude od 1.3.2021 v kanceláři:  pondělí - čtvrtek 9:00 - 11:00 hod.
(vyzvedávání učebnic, pracovních sešitů, natištěných úkolů aj.)

V případě potřeby volejte 724 577 362 a domluvte jiný čas.

Informace o provozu pro pracovníky IZS

naše MATEŘSKÁ ŠKOLA byla ZRUŠENA jako škola pro děti pracovníků vybraných
profesí  IZS od 2.3.2021. Pro tyto je určena MŠ Motýlek https://msmotylek.eu/

Základní školou pro děti pracovníků IZS zůstává ZŠ 5. května, Liberec:

Ochranné prostředky dýchacích cest

Ministerstvo zdravotnictví vydalo dne 22. února 2021 mimořádné opatření, dle něhož s účinností od 25. února 2021 od 00:00 do odvolání platí:

více po otevření