Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Dobrovolná exkurze do Prahy o jarních prázdninách (Šulcová)

V úterý o jarních prázdninách se vydala  pod vedením třídní Yvetty Šulcové skupina zájemců z 6.B a Lenka Müllerová z 8.A do Prahy. Cílem byla ojedinělá výstava „Carské Rusko pod nadvládou Romanovců“. Na výstavě byl vůbec poprvé představen českým návštěvníkům výběr uměleckých děl a předmětů z Kremelské pokladnice. Výstava ale také ukazovala, jaká byla struktura a život carského dvora, jeho ceremonie.
Neodradilo nás ani počasí (celý den lilo), ani fronta na vstupenky. Pod heslem většiny dětí  – když už jsme tady, tak to chceme vidět – jsem s Lenkou vystála frontu (téměř 1,5 hod.) na vstupenky. Děti zatím déšť ne déšť a s mapou v ruce pobíhaly po ostatních památkách po Hradě (i mimo něj). Nikdo se neztratil, a tak jsme se všichni sešli ve výstavních prostorách. Musím děti pochválit – většina se zájmem téměř tři čtvrtě hodiny pozorně procházela výstavou, četla všechny informace na panelech i vitrínách. A potom na nás čekala procházka plná památek - přes Malou Stranu, Karlův most až na Staroměstské nám. Pak rozchod a na konec  sraz na „Václaváku“.
Za deště jsme z Liberce odjížděli a za deště se večer vraceli. Ale nikomu z nás ubrečené počasí nevadilo, protože den jsme si vážně užili. A jak se exkurze všem líbila – o tom si můžete přečíst v článku Veroniky Pavlíkové ( najdete ho na stránkách školy v sekci školní časopis).