Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Dobrodružství u pirátů v čase podzimních prázdnin a naplánovaného volna (Novotná)

Někdy se stane, že někteří piráti v čase odpočinku,  musí trávit volný čas na lodi, nebo hledají jinou zábavu, protože jejich blízcí jsou velmi daleko, nebo naopak pracovně velmi vytíženi. Tak tomu bylo i v době, kdy  kapitánky vyhlásily povinné volno během celého týdne. Každá se postarala o to, aby piráti zažili během dne plno dobrodružství a načerpali mnoho nových poznatků.
Den první – pondělí s kapitánkou Béatruš kuří oko.
Ráno jsme si namalovali dýně, každý podle své fantazie. Čas pomalu utíkal a tak bylo nutné trochu procvičit mozkové závity a ponořit se do společenských her. Taky bylo nutné rozhýbat tělo a to nám dalo zabrat. Trochu jsme něco pojedli a konečně slíbená návštěva Dino Parku!!
Návštěva to byla opravdu vydařená! Plná zážitků, dobrodružství a legrace. Navštívili jsme kino a to hned dvakrát!! A co teprve opičí dráha a hrad, ten nejméně pětkrát!!
Ale museli jsme si nechat  trochu síl i na další dny a byl čas se rozloučit.

Den druhý – středa s kapitánkou od Žraloků
Ve středu jsme se vypravili na Českou chalupu. Po „dlouhé“ cestě autobusem jsme se na konečné museli občerstvit, udělali jsme první foto a hurá do lesa. Než jsme vyrazili na trasu směr Liberecká výšina,  vysvětlili jsme si, jak se orientovat po cestě a začali hledat turistické značky, které nás  na Libereckou výšinu dovedou.  Kousek pod Českou chalupou jsme v lese postavili domečky, které se moc povedly. Největší a nejbytelnější domek postavili Adam s Tomášem.  Na Liberecké výšině jsme   ke každé vstupence na rozhlednu dostali jeden pohled a už jsme stoupali vzhůru. Napočítali jsme 107 schodů, které jsme hravě zvládli. Odměnou nám byl výhled na Liberec.  Poznali jsme přehradu, komín od teplárny i inverzi, která byla nad Libercem. Po sestupu z rozhledny jsme prozkoumali nádvoří, podívali jsme se do studny a prohlédli jsme si kolo štěstí. Z Výšiny nám už zbýval jen kousek do Lidových sadů. Cestou jsme ještě stihli hod šiškou na cíl, kde všichni zabodovali.  Do školy jsme se vrátili tramvají.  Procházku jsme si užili, náladu jsme měli skvělou, počasí nám přálo a celou dobu nám na cestu svítilo sluníčko.

Den třetí – čtvrtek s kapitánkou Mischel de Berry
Partu dobrovolných pirátských zvědů, čekala náročná výprava na Větrný ostrov na konci světa. Uprostřed stály dvě krásné dámy, 63 m vysoké, větrné elektrárny. Přijali jsme i pozvání na prohlídku vnitřní části elektrárny a viděli tak celý systém jejího fungování.
Během prohlídky jsme zjistili, že na ostrově bydlí obyvatelé, kteří chovají koně, ovce a jiné drobné zvířectvo. Na stromě jsme zahlédli i dvě šplhající, černé veverky. Protože nám přál alespoň trochu vítr, podařilo se nám pustit do oblak i draky.  
Cestou za dobrodružstvím jsme byli nuceni použít i jiných dopravních prostředků, než které běžně užíváme. Vlak. Radostně jsme si užívali cestu tam i zpět.
Bohužel naše výprava by zasluhovala ještě více času na prozkoumání dalších zvláštností tohoto místa, ale museli jsme do západu slunce být opět na naší lodi.
Těšme se na další dobrodružství!

A den poslední, čtvrtý – pátek s kapitánkou od Nemíků

Páteční dopoledne jsme věnovali vyrábění jablíčkových lodiček. Každý si do plachet napsal nebo nakreslil své tajné přání a pak dozdobil dle své fantazie. Následně jsme šli loďky pustit po vodě Liberecké přehrady. Počasí nám přálo, ukázalo se i sluníčko a tak jsme si pobyt venku hezky užili. Kromě pouštění lodiček jsme zvládli i nakrmit hladové kačky a pohrát si na místním hřišti. Po obědě následovala pirátská pohádka, vyrábění netopýrů a dokonce i improvizované divadlo. Samozřejmě zbyl čas i na hraní. Tak zase příště....

Ano, zase příště…………………….