Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Dětský den na ZŠ Barvířská (Kopecká)

Pátek 30. 5. 2014 se na naší škole odlišoval od běžných školních dní. Vše začalo v osm hodin ráno, kdy byl na škole vyhlášen požární poplach, samozřejmě jen cvičný. Všichni žáci, včetně všech pracovníků školy, se sešli ve velké tělocvičně, kde si vyslechli krátký proslov pana ředitele. Ten vysvětlil, k čemu takový cvičný poplach slouží a zároveň vyhlásil začátek dětského dne. Ten byl rozdělen do dvou částí.

V té první, žáci společně se svými třídními učiteli, prezentovali výsledky několika týdenní práce. Během této doby si totiž každá třída zvolila stát, který je součástí mistroství světa ve fotbale a velice důstojně jej reprezentovala. Děti si ke svému státu připravily: prezentaci, plakát, hudbu a vše zakončily pátečním slavnostním nástupem v barvách svého státu ve velké tělocvičně. Zvolit, která třída se svého úkolu zhostila nejlépe, nebylo jednoduché. Nakonec porota zvolila z prvního stupně třídu 1. B, která reprezentovala Austrálii a za druhý stupeň si prvenství odnesla 9. A v barvách Nizozemska. Vítězné třídy si odnesly sladkou odměnu v podobě dortu.

V druhé části byl pro žáky prvního stupně připraven bohatý program s různými soutěžemi. Kvůli nepřízni počasí byl přesunut do velké tělocvičny. Se soutěžemi pomáhali žáci 9. třídy. Na druhém stupni proběhlo netradiční soutěžní klání v ještě méně tradičních disciplínách. Žáci tak ve smíšených družstvech, 6.-8. ročník, soutěžili mimo jiné v poznávání vonných bylinek, curlingu, pojídání piškot, atd. Na vítězné družstvo čekala opět v cíli sladká odměna. Celý den probíhal ve velice uvolněné atmosféře a všem, žákům i pedagogům, patří veliký dík za jeho hladký průběh a organizaci.

Za podporu akce děkujeme Severočeským vodovodům a kanalizacím, a.s.