Den Země (Wollrabová)

V pondělí 24. dubna se u nás ve škole připomínal Den Země, který letos připadl na sobotu 22. dubna. Na 1. stupni si žákyně ze školního parlamentu za pomoci paní učitelky Kvasničkové připravily krátkou prezentaci a zopakovaly s dětmi princip třídění odpadu. Aktivity, které měly připravené byly pestré a probíhaly v komunitním kruhu nebo ve skupinkách. Pro mladší žáky to bylo vítaným zpestřením, když je učili velcí spolužáci ze 2. stupně. A starší žáci si alespoň na chvilku mohli zkusit roli učitelů.

Na 2. stupni mezitím během první vyučovací hodiny proběhl krátký vstup, ve kterém zástupci našeho parlamentu seznámili své spolužáky s ideou oslav Dne Země a důležitým odkazem pro další generace. Nejprve zvolili formu krátké prezentace a poté si zasoutěžili na ekologická témata formou Kahootů.
Děkuji všem parlamentním zástupcům za pomoc při šíření osvěty a zodpovědný přístup k jednotlivým úkolům.

A.Wollrabová