Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Den v přírodě - Zřícenina hradu Hamrštejn

Ve středu 5.9.2012 naše třída 7.B místo sezení ve školních lavicích mohla pobýt v přírodě a navštívit zříceninu hradu Hamrštejn.Kolem osmé hodiny ráno jsme nasedli na vlak a nechali se dovézt do Andělské Hory u Chrastavy. Odtud jsme mířili - povětšinou lesní cestou – k Hamrštejnu. Poslední úsek cesty pod hradem byl pro všechny zábavou, protože řeku Nisu jsme překonávali pomocí transbordéru zavěšeného na konstrukci nad řekou. Po skupinkách jsme se zavěšeni „v kleci“ posouvali pomocí lana na druhou stranu řeky. A pak už jsme došli až na Hamrštejn, kde jsme měli pauzičku
na jídlo. Při něm jsme vyslechli od naší p. učitelky Šulcové něco o historii Hamrštejnu.Potom jsme
 jako křečci prolezli hrad všude, kam jsme mohli,nebo se vyškrábali. A když nám zbylo pár minutek,tak jsme si zahráli na „schovku„.Ale potom už paní učitelka zavelela:„Směr Machnín!“
No a tak jsme se vydali cestou do Machnína.Po cestě jsme toho stihli hodně, ale opravdu hodně
prodiskutovat. Na cestě z Machnina do Liberce jsme měli další pauzičku u malého potůčku, kde jsme se mohli osvěžit. Jenže jsme to vzali poněkud doslova.Naplnili lahve… a začali se polévat!Sranda a osvěžení nám tedy už nechybělo, protože ten den bylo opravdu vedro.
A my jsme měli sílu jít zase dál…Po naší cestě jsme toho viděli opravdu hodně.Ať už koně,žábu či několik koček…Ale také třeba golfové hřiště v Machníně. A najednou jsme vyšli a před očima měli cyklostezku,kterou určitě všichni dobře znají…Teď jenom zdolat tuhle poslední překážku a jsme u školy.A sláva,můžeme jít domů.Myslím si, že tenhle den byl suprový.Rozhodně lepší než sedět
ve škole…Něco jsme se naučili a obohatili své znalosti.Dokonce i počasí se nám vydařilo…A pokud bych teď měla tento den známkovat,je mi hned jasné jakou známku dám…A to 1*…
Doufám, že jste si den užili tak jako naše třída.

Zapala Veronika Pavlíková, 7.B