Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Den s parlamentem (Wollrabová)

V pátek dne 17.6. probíhala na naší škole tradiční parlamentní akce – Den s parlamentem. Tématem byla ekologie a sport. Akce byla určena žákům 4.-8. tříd a probíhala ve třech blocích. V prvním bloku představili parlamentní zástupci, za pomocí koordinátorky parlamentu paní učitelky Anety Wollrabové, školní parlament, své členy, jejich práci a vizi do příštích let.

V druhém bloku následovaly drobné aktivity a diskuze na téma ekologie, třídění odpadu, šetření vodou a energií. Za krásné úvodní video děkujeme žákyním ze 7.A Eleanoře Hofmanové, Liře Andriesi a Jaroslavě Hořejší. Za obsáhlou prezentaci děkujeme především žákům ze třídy 6.A - Františku Štrymplovi a jeho dvěma pomocnicím Sofii Heilendové a Elišce Marcinkové. Děkujeme také za divadelní scénku Michaelovi Naďovi a jeho pomocníkům a Martinu Škaloudovi za krásnou autorskou tvorbu – báseň na téma třídění odpadů.

Na venkovním prostoru obou hřišť probíhaly sportovní disciplíny s ekologickou tématikou, na jejichž přípravě se podíleli žáci z 5.,6. a 7. tříd.

Třetí blok a „třešnička na dortu“ pak byla možnost vyzkoušet si pod odborným vedením pana Josefa Brožka a jeho asistenta Jaromíra Farského (9.B) trochu méně tradiční sport a tím je lukostřelba.

Děkuji všem kolegům, vedení a především našim parlamenťákům za krásně strávený páteční den a pomoc s organizací akce.

 

Aneta Wollrabová