Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Den s olympionikem (Šímová)

Dvě třídy ze ZŠ Barvířská se zapojily do soutěže  Radia Junior Českého rozhlasu - Ušoun Rušoun na stopě Karlu IV. Děti se během celého roku seznamují s životem našeho významného panovníka a mohou každý měsíc vyhrát nějakou pěknou cenu.
To se povedlo i třídě 3. B. Dne 30. března naše třeťáky za odměnu navštívil olympionik - kanoista Jiří Prskavec, který na  světovém šampionátu v Londýně v roce 2015 získal zlaté medaile v individuálním závodě i v závodě hlídek. Děti si s ním vyzkoušely některé prvky z jeho kondiční přípravy zaměřené na posilování, cvičení obratnosti, rovnováhy, rychlosti. Spolu se členy Českého olympijského výboru žákům připravil několik sportovních disciplín. Po krátké rozcvičce si děti zkusily balancovat na velkém míči, co nejdéle se udržet v poloze čápa, zdolat překážkovou dráhu i posilovat s plnými míči.
Po tréninku proběhla beseda s autogramiádou a společné focení. Hosté přivezli dětem spoustu dárků, které ještě umocnily nevšední zážitky a krásně prožité dopoledne.
Zkrátka nepřišli ani další žáci školy. Bylo vytvořeno pět družstev, ve kterých byli zastoupeni žáci 3. až 9. ročníku. Soutěžili mezi sebou ve stejných disciplínách jako třeťáci. Za své výkony byli rovněž odměněni a celé sportovní dopoledne bylo završeno autogramiádou.

Více fotek naleznete ve fotogalerii.