Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Den s dopravní výchovou (Kočvarová)

DEN S DOPRAVNÍ VÝCHOVOU (26. a 28. 4. 2016)
V posledním dubnovém týdnu se mohly všechny děti z prvního stupně díky Týmu silniční bezpečnosti a Českému červenému kříži seznámit s bezpečností na silnici- ať už jako chodec, cyklista nebo pasažér ve vozidle.
Pro žáky byla připravena celkem 4 stanoviště, na kterých se každou vyučovací hodinu střídali.
1. stanoviště: Český červený kříž- výuka a trénink první pomoci
Děti si zopakovaly důležitá telefonní čísla, dozvěděly se, jak ošetřit drobná poranění, jak zastavit krvácení a prakticky si na figuríně vyzkoušely masáž srdce.

2. stanoviště: bezpečné poutání
Žáci si vyzkoušeli, jaký je rozdíl být připoutaný v autosedačce, jaký v podsedáku, a díky crash testům mohli vidět, jak to dopadá, když se člověk v autě nepřipoutá a dojde k nárazu.

3. stanoviště: povinná výbava kola
Co vše je potřeba zkontrolovat, než si sedneme na kolo? Jak mít správně nasazenou přilbu?
Na závěr si děti mohly zahrát interaktivní hru, díky které si získané informace prakticky vyzkoušely.

4. stanoviště: chodec
Jak se bezpečně chovat na silnicích? Děti si vyzkoušely, jak přecházet ulici, chůzi po chodníku a přesvědčily se o důležitosti používání reflexních prvků.
Na závěr si zahrály interaktivní hru S Kristýnou po městě.

Celá tato komplexní příprava dětí ohledně bezpečnosti na silnicích byla velkým přínosem.