Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Den pro dětskou knihu (Novotná)

V rámci Dne pro dětskou knihu jsme připravili odpoledne s deskovými hrami. Požádali jsme pana Honzu Plachého, který má deskové hry rád, stojí v popředí jeho zájmu, zná pravidla a hlavně umí odborně poradit. Pozvánka na tuto akci lákala se slovy, že je lepší prožít volný čas nad hrou nebo knížkou než u počítače a televize. Nemluvě o tom, že není lepší vánoční dárek, než ten, který si sami můžete vyzkoušet. Sešli jsme se v pátek, 29.listopadu 2013 odpoledne v prostorách naší posluchárny. Původně jsme chtěli ve školní knihovně, ale prostor byl příliš malý.  Hned několik dětí zaujalo místo u stolů, kde byly různé hry připraveny. Hrálo se, smálo, křičelo, to když to hra plně vyžadovala. To jak byly děti plně zabrány do hry. Postupně přicházející rodiče se nechali zapojit do her nebo poslouchali se zájmem našeho hosta, který se přes překřikování dětí, všetečných otázek, proseb, neustále usmíval.
Maminka Míši Hnízdové naopak vyhověla našemu přání a jako odbornice nám doporučila knížky, které budou hity letošních Vánoc. A tak děti, které již neměly potřebu soutěžit, si sedly na zem a listovaly nebo se dokonce nechaly unášet prvními stránkami knih.
Závěr? Příjemně prožité odpoledne. Díky všem, kteří se zúčastnili a hlavně našim hostům.
Mgr. Plachá Miloslava, Bc. Javůrková Michaela a  Novotná Michaela