Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K NÁSTUPU 4.1.2021

Den pobytu v přírodě 8.9.2009

DEN POBYTU V PŘÍRODĚ
Každoročně počátkem září vyráží žáci naší školy na den pobytu v přírodě. Letošní 5. třída se vydala po stopách naučné a prožitkové stezky Hravé putování Ještědským lesem z Tetřevího sedla na Výpřeži do Ostašova. Tuto stezku připravili právě žáci ostašovské základní školy. A opravdu se jim moc povedla! Alespoň my, tedy páťáci, jsme si ji užili a našim kamarádům z Ostašova za zážitky děkujeme.
Vždyť posuďte sami! Na následujících řádkách najdete naše postřehy.
Daniel: Jé tuhle stezku jsem stavěl se svojí bývalou školou!
Marek: Moc se mi líbila cedule s potravním řetězcem a cedule co jí divoké prase.
Lucka: Nejvíc se mi líbily cedule s motýly, květinami a ptáky. Nelíbilo se mi, že tam někdo rozbil ceduli s houbami.
Veronika: Všechny cedule jsme se snažili vyluštit. Cestou jsme si s Jolanou vyprávěly srandičky a hrozně jsme se smály.
Přemek: Šli jsme naučnou stezkou. Užili jsme si srandu. A Patrik byl celý od borůvek.
Karolína: Bylo to moc hezké. Cestou byly dřevěné nástěnky a na nich byly různé úkoly. Kluci hledali v lese houby a našli jich celou kšiltovku. Ve škole pak byla k obědu šunková pizza. Výlet byl fakt super a ráda bych to zažila ještě jednou. 
Jolana: Vylezly jsme i na posed. Byl to krásný výlet.
Patrik: S klukama jsme taky běhali lesem a našli jsme houby. A taky borůvky. Měl jsem celé kalhoty od borůvek
Pepa: Výlet začal se zpožděním, protože Semi svou městskou kartou zablokoval zařízení na jízdenky. Z Výpřeže jsme cestou dolů plnili úkoly psané na stanovištích. Nasazovali jsme třeba parohy daňkovi, jelenovi a srnce. S klukama jsme ještě stihli běhat lesem a sbírat houby. Jo a taky jsem si dal pusu s prasetem. Nevěříte? A kdybych mohl, dal bych ZŠ Ostašov 1 s hvězdičkou!
Štěpánka: Ke konci jsme už museli běžet, protože by nám ujel autobus.

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Výuka od 25.1. do 28.1.2021

Vážení rodiče,

v příštím týdnu (25.-28.1.) bude probíhat výuka ve stejném režimu jako v současnosti.
V pátek 29.1. jsou pololetní prázdniny.
Žáci obdrží výpis z vysvědčení po návratu do školy. Známky za 1. pololetí naleznete 
od 28.1.2021 v elektronické žákovské knížce.
 

Škola pro děti zaměstnanců IZS

Vážení rodiče,

od 4.1.2021 bude školou určenou pro děti zaměstnanců vybraných profesí Základní škola, Liberec, ul.5. května.

Mikuláš ve škole 2020 (Honcová)

V pátek 4.12. naši školu navštívil Mikuláš v doprovodu čerta a anděla. Letos netradičně v rouškách.