Den pobytu v přírodě 8.9.2009

DEN POBYTU V PŘÍRODĚ
Každoročně počátkem září vyráží žáci naší školy na den pobytu v přírodě. Letošní 5. třída se vydala po stopách naučné a prožitkové stezky Hravé putování Ještědským lesem z Tetřevího sedla na Výpřeži do Ostašova. Tuto stezku připravili právě žáci ostašovské základní školy. A opravdu se jim moc povedla! Alespoň my, tedy páťáci, jsme si ji užili a našim kamarádům z Ostašova za zážitky děkujeme.
Vždyť posuďte sami! Na následujících řádkách najdete naše postřehy.
Daniel: Jé tuhle stezku jsem stavěl se svojí bývalou školou!
Marek: Moc se mi líbila cedule s potravním řetězcem a cedule co jí divoké prase.
Lucka: Nejvíc se mi líbily cedule s motýly, květinami a ptáky. Nelíbilo se mi, že tam někdo rozbil ceduli s houbami.
Veronika: Všechny cedule jsme se snažili vyluštit. Cestou jsme si s Jolanou vyprávěly srandičky a hrozně jsme se smály.
Přemek: Šli jsme naučnou stezkou. Užili jsme si srandu. A Patrik byl celý od borůvek.
Karolína: Bylo to moc hezké. Cestou byly dřevěné nástěnky a na nich byly různé úkoly. Kluci hledali v lese houby a našli jich celou kšiltovku. Ve škole pak byla k obědu šunková pizza. Výlet byl fakt super a ráda bych to zažila ještě jednou.
Jolana: Vylezly jsme i na posed. Byl to krásný výlet.
Patrik: S klukama jsme taky běhali lesem a našli jsme houby. A taky borůvky. Měl jsem celé kalhoty od borůvek
Pepa: Výlet začal se zpožděním, protože Semi svou městskou kartou zablokoval zařízení na jízdenky. Z Výpřeže jsme cestou dolů plnili úkoly psané na stanovištích. Nasazovali jsme třeba parohy daňkovi, jelenovi a srnce. S klukama jsme ještě stihli běhat lesem a sbírat houby. Jo a taky jsem si dal pusu s prasetem. Nevěříte? A kdybych mohl, dal bych ZŠ Ostašov 1 s hvězdičkou!
Štěpánka: Ke konci jsme už museli běžet, protože by nám ujel autobus.

Výuka od 25.1. do 28.1.2021

v příštím týdnu (25.-28.1.) bude probíhat výuka ve stejném režimu jako v současnosti.
V pátek 29.1. jsou pololetní prázdniny.
Žáci obdrží výpis z vysvědčení po návratu do školy. Známky za 1. pololetí naleznete
od 28.1.2021 v elektronické žákovské knížce.

Mikuláš ve škole 2020 (Honcová)

V pátek 4.12. naši školu navštívil Mikuláš v doprovodu čerta a anděla. Letos netradičně v rouškách.