Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Den otevřených dveří (Šulcová)

Jít se v sobotu učit do školy? Zdá se vám to divné, když v tento den jsou chodby škol ztichlé a prázdné? Naše škola učinila  v sobotu 24.11.2012 výjimku, neboť tento den se ve škole konal Den otevřených dveří. A tak škola ožila. Třídy se zaplnily nejen učiteli a žáky, ale také jejich rodiči či budoucími prvňáčky, kteří teprve přijdou k zápisu. Nešlo o tradiční výuku, jež probíhá ve školách od pondělí do pátku, ale od devíti hodin se ve třídách od 1. do 7. konaly bloky dvou vyučovacích hodin trvajících  třicet minut. Ve zvolených předmětech předvedli žáci s učiteli zajímavou výuku včetně využití moderních vyučovacích pomůcek, např. interaktivních tabulí. Někde byli do výuky zapojeni dokonce i rodiče žáků a mohli si tak připomenout svá školní léta. Po ukončení výukových bloků mohli návštěvníci zhlédnout ukázky některých kroužků, které mají žáci naší školy možnost navštěvovat během týdne v odpoledních hodinách – např. kroužek házené, gymnastiky, přírodovědný, šikovných rukou či dramatický – ten se divákům předvedl hrou O koblížkovi. O příjemnou atmosféru se postarali i žáci 8. a 9.tříd, kteří spolu s vybranými učiteli provedli zájemce naší školou. A pokud  měli návštěvníci chuť, občerstvili se čajem, kávou i zákuskem. Prostě všichni – žáci i učitelé – se snažili, aby se ti, kteří přišli do naší školy strávit netradiční sobotní dopoledne, cítili dobře.

Další fotky naleznete ve fotogalerii.