Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Den dětí v kasárnách (Marková)

Letošní dětský den strávila skupina chlapců 8. a 9. tříd, kteří neorganizovali ve škole soutěže pro mladší děti, v libereckých kasárnách. Zde si nejprve prohlédli muzeum chemického vojska, ve kterém je zaujaly zejména nejrůznější plynové masky. Pak se pohybovali po jednotlivých stanovištích v budovách i venku a každý navštívil to, co ho zajímalo. K vidění byla nejen vojenská technika, ale i ukázky bojového umění, výcvik služebních psů, ochutnávky regionálních potravin a mnoho dalších aktivit po celém areálu kasáren. Nebude jistě překvapením, že největší úspěch měly u kluků zbraně, střílení na laserové střelnici a prohlídka vojenských vozidel včetně možnosti vlézt si dovnitř obrněného transportéru. To si užívali deváťáci úplně stejně jako děti z mateřských školek.