Cykloturistický kurz sportovců 7. a 8. tříd (Marková)

Ve dnech 8.-11.9.2014 se uskutečnil cykloturistický kurz žáků sportovních tříd ze 7. a 8. ročníku. Letos jsme pro konání kurzu vybrali chatovou osadu IMA u Starých Splavů v blízkosti Máchova jezera. Tato oblast je známá svými rozlehlými borovicovými lesy a protkána hustou sítí cyklostezek, což spolu s příjemným prostředím osady a výbornou stravou tvořilo ideální podmínky pro náš cyklokurz. Ujeli jsme celkem cca 150 km a podívali se mimo jiné na bývalé vojenské letiště v Hradčanech, na hrad Bezděz a samozřejmě také na Máchovo jezero ze všech stran. Kromě vyjížděk byly na programu i cyklistické soutěže jako jízda zručnosti nebo rychlostní jízda, ale i  další sporty - nohejbal a fotbal. Další cykloturistický kurz proběhne v červnu a zúčastní se ho sportovci ze 6. a 7. ročníku.