Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Cykloturistický kurz 2007

CYKLOTURISTICKÝ KURZ 6. – 7. TŘÍD (11.-14.6. 2007)
MLADĚJOV V ČECHÁCH
Pro změnu prostředí a cyklistických tras jsme se rozhodli letošní kurz uspořádat ve vesničce Mladějov. Toto místo je ideální svou polohou, protože se může na kole vyrazit všemi směry terénem i po silnici – stačí si jen vybrat. Ubytování bylo průměrné ale za to strava byla excelentní – všichni si jistě dobře pamatujeme kynuté knedlíky s povidly. Co nám ještě udělalo velkou radost bylo zapůjčení místního travnatého plácku pro naše potřeby. Zde se každovečerně konal mač učitelé versus „zbytek svět“ – nutno podotknout, že na straně pedagogů byla větší vůle po vítězství, takže „zbytek světa“ měl co dělat, aby nepropadl…
Během kurzu nás potkaly dvě nehody (obě se šťastným koncem), první nehodou byl nedobrovolný výlet letce Sláti přes řidítka – brzdit bradou si už příště určitě rozmyslí. Druhou kaňkou bylo onemocnění tahouna Sálika, který musel náš kurz opustit s podezřením na závažnou infekci – naštěstí se z toho rychle oklepal a už zase lítá za mičudou… Počasí nám opravdu přálo, takže každodenní koupačka nás neminula. Jeden den s námi strávil i pan ředitel, který tempu našich borců hravě stačil a výlet si užil. Na cestě domů bylo již patrné, že najeté kilometry udělaly své – polovina autobusu chrněla… pár jedinců léčilo únavu ještě v pátek místo školy. Takže shrnuto – počasí bezvadné, jídlo excelentní a kázeň v normě!!!! Těšíme se na příští rok……