Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K NÁSTUPU 4.1.2021

Cyklokurz 2008

CYKLISTICKÝ KURZ ANEB „POŘÁD SE NĚCO DĚJE“ (J.Cimrman)
Tak tímto mottem můžeme charakterizovat dny 16.6.-19.6.2008. V uvedeném termínu se totiž konal cyklistický kurz 6. a 7.tříd. Složení bylo – až na známou výjimku – ryze mužské: 4 žáci ze 7.A, 9.žáků ze 6.A, pan učitel Radim Václav a – ona výjimka – paní učitelka Yvetta Šulcová ( která musí všechny muže účastníky pochválit, protože se chovali opravdu galantně, jak se na správné muže – bez ohledu na věk - sluší ).
Základním táborem nám byl po 4 dny sportovní areál Ráj – Srbsko v Českém ráji. A nutno podotknout, že jsme se měli opravdu jako v RÁJI.
Luxusní ubytování v chatkách pro 4-6 osob – v 1.patře 2 ložnice, v přízemí krásné sociální zařízení a hlavně obýváček s televizí( tu ocenili všichni kluci a sledovali ME ve fotbale ).
V areálu bylo mnoho možností pro večerní sport. vyžití: beach volejbal, badminton – oblíbené byly večerní turnaje, fotbal – ten nemohl u fotbalistů chybět, minigolf, vyhřívaný bazén atd.
Hlavní náplní však bylo KOLO. Okolí krásné, tras mnoho a pan učitel Václav vynalézavý v jejich plánování. A tak se jezdilo – vpředu pan učitel, vzadu paní učitelka – ráno i odpoledne – po silnici i terénem – ten uměl pan učitel zvláště vybrat – nejlepší byly trasy DO šíleného kopce, který zpestřil písčitý či pro změnu kamenitý terén- pak trasy ZE šíleného kopce ( terén či silnice ), anebo lesní ohrada, kterou se nedalo projet ( návrhy typu – přeneseme kola a projedeme – neprošly ). Ale zvládali všichni! Cesty nám zpříjemnily borůvky, nákupy suvenýrů na Kosti, koupání v Drhlenech i pondělní déšť, kdy jsme zmokli na kost. Odměnou nám bylo vynikající jídlo skvělého kuchaře, vstřícný a trpělivý personál areálu a hezké zážitky, na které nezapomeneme.
Vše se vydařilo i díky krásnému počasí. Přežili jsme všichni všechno( sportovci něco vydrží ) a těšíme se na další kurz.
  

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Ranní ŠD od 11.1. opět v provozu

Od 11.1. ranní družina ve 3.patře hlavní budovy - ŠD.
Čas  příchodu 6:30-7:15 hodin.
Zvonek herna B.
 
Prosíme nahlásit jméno dítěte, to odchází samo do šatny (zde je zajištěn dohled) a pak následně do heren 3.patra, rodiče do budovy nevstupují.
 
 

Škola pro děti zaměstnanců IZS

Vážení rodiče,

od 4.1.2021 bude školou určenou pro děti zaměstnanců vybraných profesí Základní škola, Liberec, ul.5. května.

PF 2021

Přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků a mnoho úspěchů v novém roce.