Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - JARNÍ prázdniny 26.2.-1.3.2024 a informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Cyklistický kurz Borovice (Marková)

Letošní cyklokurz sportovců se konal v termínu 20.-23.6.2011 v Borovici u Mnichova Hradiště a zúčastnilo se ho 11 sportovců 7. a 8. tříd společně s jedinou odvážnou dívkou - Adélkou Mrhalovou. Ta ale během dlouhých cyklovýletů našim trénovaným fotbalistům v pohodě stačila a problémy jí nedělalo ani úvodních 60 km cestou necestou, které jsme zvládli ujet hned první odpoledne. Pohybovali jsme se zejména v okolí Ralska, takže kromě krásné přírody s borovými lesy jsme měli možnost vidět i bývalé vojenské prostory, letiště a vybydlené domy z dob "návštěvy" sovětské armády. Kromě cyklistiky jsme se samozřejmě věnovali i jiným sportům, které rekreační areál Lites nabízí - plavání v bazénu, beach volejbal, fotbal nebo pingpong. Počasí nebylo úplně ideální, takže jsme si několikrát užili i jízdu v dešti a vyrobili si tak dresy zajímavě strakaté od bláta, o dekoraci nohou ani nemluvě. A také jsme zažili stávku techniky: kola se proti nám spikla a pan učitel Václav měl plné ruce práce s lepením nebo výměnou duší a dokonce i s utrženou přehazovačkou Péti Patrmana, kterému naštěstí tatínek obratem přivezl náhradní kolo. Ani tyto defekty nám ale nezabránily ujet na cyklisťáku krásných 160 km a všichni zúčastnění si zaslouží pochvalu nejen za sportovní výkony, ale i za bezproblémové chování.

Všechny fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii: https://picasaweb.google.com/zsbarvirska/CyklokurzBorovice202362011