Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K NÁSTUPU 4.1.2021

Čtení sluší každému (Novotná)

Březen – Měsíc čtenářů a Týden čtení aneb Čtení sluší každému
V týdnu od 7. března jsme četli, četli a četli. A četli také v prostorách, kam se běžně asi žáci naší školy nedostanou.
Hned v pondělí si prostory naší sborovny, kde se scházejí všichni učitelé, četli žáci 4. třídy. Ponořili se do pohádek od K. J. Erbena. Společně jsme se zaposlouchali do méně známé pohádky - O žabce carevně. Jen je  škoda, že se od poslechu pohádek často upouští.
Ve středu jsme s několika dětmi navštívili Denní centrum pro seniory a udělali radost nejen sobě, ale i seniorům. Moc se těšíme na další spolupráci.
Ve čtvrtek poprvé navštívili  naší školní knihovnu už zdatní čtenáři z první třídy. Kvíz o pohádkách mě přesvědčil o tom, že to budou pilní čtenáři. Zajisté zásluha patří paní učitelce B. Vodákové.
V 5. B. se věnují knížkám po celý rok. Na dveřích třídy si můžete prohlédnout nabídku knih, které si vzájemně představují. Jim umožnil pan ředitel přečíst si  ukázku z vybrané knihy – Swindlova zločinecká akademie, ve své ředitelně.
Týden čtení aneb Čtení sluší každému zakončili čtenáři z 2. a 3. třídy. Hra se slovy a čtení z  vybrané knížky. Z nabídky zvítězila kniha – Darebák David. Veselé čtení plné lumpáren a neplech děti zaujal a společně se zaposlouchaly do dvou příběhů.
Společně nás čeká vyhlášení nejpilnějšího čtenáře naší školní knihovny a náš měsíc knížek a čtení zakončíme 1. dubna  - Nocí s Andersenem.
Přejeme hezké jarní čtení.

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Ranní ŠD od 11.1. opět v provozu

Od 11.1. ranní družina ve 3.patře hlavní budovy - ŠD.
Čas  příchodu 6:30-7:15 hodin.
Zvonek herna B.
 
Prosíme nahlásit jméno dítěte, to odchází samo do šatny (zde je zajištěn dohled) a pak následně do heren 3.patra, rodiče do budovy nevstupují.
 
 

Škola pro děti zaměstnanců IZS

Vážení rodiče,

od 4.1.2021 bude školou určenou pro děti zaměstnanců vybraných profesí Základní škola, Liberec, ul.5. května.

PF 2021

Přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků a mnoho úspěchů v novém roce.