Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Čtení sluší každému (Novotná)

Březen – Měsíc čtenářů a Týden čtení aneb Čtení sluší každému
V týdnu od 7. března jsme četli, četli a četli. A četli také v prostorách, kam se běžně asi žáci naší školy nedostanou.
Hned v pondělí si prostory naší sborovny, kde se scházejí všichni učitelé, četli žáci 4. třídy. Ponořili se do pohádek od K. J. Erbena. Společně jsme se zaposlouchali do méně známé pohádky - O žabce carevně. Jen je  škoda, že se od poslechu pohádek často upouští.
Ve středu jsme s několika dětmi navštívili Denní centrum pro seniory a udělali radost nejen sobě, ale i seniorům. Moc se těšíme na další spolupráci.
Ve čtvrtek poprvé navštívili  naší školní knihovnu už zdatní čtenáři z první třídy. Kvíz o pohádkách mě přesvědčil o tom, že to budou pilní čtenáři. Zajisté zásluha patří paní učitelce B. Vodákové.
V 5. B. se věnují knížkám po celý rok. Na dveřích třídy si můžete prohlédnout nabídku knih, které si vzájemně představují. Jim umožnil pan ředitel přečíst si  ukázku z vybrané knihy – Swindlova zločinecká akademie, ve své ředitelně.
Týden čtení aneb Čtení sluší každému zakončili čtenáři z 2. a 3. třídy. Hra se slovy a čtení z  vybrané knížky. Z nabídky zvítězila kniha – Darebák David. Veselé čtení plné lumpáren a neplech děti zaujal a společně se zaposlouchaly do dvou příběhů.
Společně nás čeká vyhlášení nejpilnějšího čtenáře naší školní knihovny a náš měsíc knížek a čtení zakončíme 1. dubna  - Nocí s Andersenem.
Přejeme hezké jarní čtení.