Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - COVID-19: DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

Čtení pomáhá ( Plachá)

Ještě před několika měsíci četli prvňáčci  z 1.B svá první slova. Dnes na konci 1. třídy čtou tak dobře, že se mohli přihlásit do projektu Čtení pomáhá, který spojuje potěšení ze čtení  s  radostí z pomoci druhým. Z nabídky knih pro nejmladší čtenáře vybrala  paní učitelka Míla knížku Aprílová škola od J.Žáčka. Po testu, který zkontroloval správnost čtení , získala třída 1.B 950 Kč, které věnovala na charitativní účely.  Právě tato propojenost  vzdělávacího  procesu   ve škole s běžným životem je podmínkou účinnosti průřezových témat, která rozvíjejí osobnost žáka. Děti už čtou další knihu. Bylo by hezké, kdyby se přidaly i ostatní třídy. Heslem  by mohla být slova klasika : „ Nikdo není zbytečný na světě, kdo ulehčuje břemeno někomu jinému. “

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Informace k provozu školy určené k výkonu péče o děti rodičů vybraných profesí

Vláda nařídila v souladu s krizovým zákonem hejtmanům, aby v místech potřeby určili školu nebo školské zařízení veřejných zřizovatelů k výkonu péče o děti ve skupinách nejvýše 30 dětí ve věku od 6 do 13 let zákonných zástupců, kteří jsou zaměstnanci/příslušníci...

VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY

Na podzim proběhnou doplňovací volby do Školské rady – kandidát za zákonné zástupce.

Drumbeny (Šímová)

Ve čtvrtek 8. října 2020 proběhl na naší škole pro žáky 1.stupně zážitkový program (nejen) s drumbeny, kterým provázel muzikant a lektor Zdeněk Roller.