Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Čtení pomáhá ( Plachá)

Ještě před několika měsíci četli prvňáčci  z 1.B svá první slova. Dnes na konci 1. třídy čtou tak dobře, že se mohli přihlásit do projektu Čtení pomáhá, který spojuje potěšení ze čtení  s  radostí z pomoci druhým. Z nabídky knih pro nejmladší čtenáře vybrala  paní učitelka Míla knížku Aprílová škola od J.Žáčka. Po testu, který zkontroloval správnost čtení , získala třída 1.B 950 Kč, které věnovala na charitativní účely.  Právě tato propojenost  vzdělávacího  procesu   ve škole s běžným životem je podmínkou účinnosti průřezových témat, která rozvíjejí osobnost žáka. Děti už čtou další knihu. Bylo by hezké, kdyby se přidaly i ostatní třídy. Heslem  by mohla být slova klasika : „ Nikdo není zbytečný na světě, kdo ulehčuje břemeno někomu jinému. “