Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Comenius setkání ve Španělsku (Marková)

Zaslouženou odměnou za práci v kroužku Comenius bylo pro Lucku Konečnou, Aničku Gorskou, Martina Rambouska (7.B) a Dana Šichana (8.A) setkání v Madridu, kam se vypravili s paní učitelkou Markovou a panem ředitelem. Už samotná cesta byla zážitek, protože někteří letěli poprvé letadlem. Po prohlídce partnerské školy následovalo seznámení se španělskými žáky, kteří u sebe naše účastníky zájezdu hostili ve svých rodinách, stejně jako žáky z jiných zemí - Německa, Islandu, Polska, Turecka a Bulharska. Program zahrnoval prohlídku památek a zajímavých míst v Madridu, např. slavné galerie Prado, krásného parku Retiro a samozřejmě i historického centra Madridu se všemi turistickými lákadly. Pro děti byla zajímavá také celodenní návštěva velkého lunaparku s mnoha šíleně vypadajícími atrakcemi. Součástí programu byla dále návštěva katolické mše (neboť se jednalo o církevní školu) a poté velká hudební přehlídka ve škole, kde každá země předvedla svůj typický tanec (my skočnou polku), případně i zazpívala píseň. Na závěr pobytu čekala na děti velká open air diskotéka. V sobotu ráno se pak všichni rozloučili se svými partnerskými rodinami na letišti, řekli adios i sluníčku a odletěli zpět do deštivého Liberce. Nově vzniklá přátelství ale určitě budou pokračovat...