Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K NÁSTUPU 4.1.2021

Co se děje ve školní družině?

CO SE DĚJE VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ?
Od sněhové nadílky a mrazivých dnů nás nedělí až tak dlouhý čas. Zkusíme vám ve zkratce přiblížit, jak jsme prožili tento čas.
Příjemnou událostí pro nás všechny byly Vánoce. Besídka se vydařila a korunována byla slavnostním rozloučením s naší vychovatelkou Maruškou. Bylo nám smutno, ale slíbila nám, že nás bude chodit navštěvovat. / Slib zatím plní /.
Dlouho jsme čekali na sníh. Využívali jsme každého napadeného centimetru, abychom mohli uskutečnit naše zimní radovánky. Koulovačky, jízdu na ježdících, tvoření zvířat i staveb ze sněhu. / To jsme ale zase netušili, jak nás ta zima dlouho potrápí/. Vše je zdokumentováno a vy se můžete podívat na fotky.
Volný den po pololetním vysvědčení jsme nazvali – „ Co si uvaříš, to si taky sníš a umyješ“. Vidíte sami, jak k jídlu, tak k dílu. Mnozí z rodičů ani netuší, jak šikovné pomocníky doma má.
Než nastaly jarní prázdniny, zvládli jsme Masopust a volbu Valentýna a Valentýnky pro rok 2009. Postup do finále zajistil počet získaných srdíček. Některé disciplíny dělaly soutěžícím těžkou hlavu, ale nedali se odradit. Děvčata musela například vyměnit kolo u vozu a kluci naopak navléknout korálky. Po hmatu poznat své kamarádky a kamarády.
Barbora Fencková  a Josef Šůma jsou obhájci letošních titulů z loňského roku. Gratulujeme.
Čekali nás také jarní prázdniny. V letošním roce ještě prodloužené o tři dny ředitelského volna. Kdo chtěl, mohl je prožít ve školní družině. Byli jsme dvakrát bobovat na České chalupě, tvořili jsme z papíru, stačili si pohrát. Podařilo se nám navštívit i MS v klasickém lyžování.
Únor byl za námi. Těšili jsme se na jaro a sluníčko. To ale stále nepřicházelo. Tak jsme si ho přivolali „Jarní vernisáží“. Celý měsíc děti tvořily výrobky, které by mohly svým rodičům ukázat a za symbolickou cenu i prodat. Byly tu obrázky, kytičky z papíru i plastových lahví, malované tašky a nechyběly ani velikonoční přání a vajíčka. Napekly jsme s dětmi perníčky a pak se už jen těšili na Vás.
Fotky z prosluněné kavárny jsou důkazem vydařené akce.
Počasí se umoudřilo. Konečně pochopilo, že není možné stále nosit zimní bundy a čepice a seslalo nám modrou oblohu a sluníčko. Proto se nám akce „ Hledání velikonočních vajíček“ vydařila. Ty veselejší fotky patří těm schopnějším hledačům. Ty zasmušilejší, těm méně zdatným.
Těší nás vaše přízeň, podpora i zájem. Ceníme si vaší shovívavosti, pokud se nám něco nezdaří. Připravujeme společné opékání s dětmi na naší školní zahradě. Těšíme se, že přijměte naše pozvání.
Vychovatelky školní družiny

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Ranní ŠD od 11.1. opět v provozu

Od 11.1. ranní družina ve 3.patře hlavní budovy - ŠD.
Čas  příchodu 6:30-7:15 hodin.
Zvonek herna B.
 
Prosíme nahlásit jméno dítěte, to odchází samo do šatny (zde je zajištěn dohled) a pak následně do heren 3.patra, rodiče do budovy nevstupují.
 
 

Škola pro děti zaměstnanců IZS

Vážení rodiče,

od 4.1.2021 bude školou určenou pro děti zaměstnanců vybraných profesí Základní škola, Liberec, ul.5. května.

PF 2021

Přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků a mnoho úspěchů v novém roce.