Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Co se děje ve školní družině?

CO SE DĚJE VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ?
Od sněhové nadílky a mrazivých dnů nás nedělí až tak dlouhý čas. Zkusíme vám ve zkratce přiblížit, jak jsme prožili tento čas.
Příjemnou událostí pro nás všechny byly Vánoce. Besídka se vydařila a korunována byla slavnostním rozloučením s naší vychovatelkou Maruškou. Bylo nám smutno, ale slíbila nám, že nás bude chodit navštěvovat. / Slib zatím plní /.
Dlouho jsme čekali na sníh. Využívali jsme každého napadeného centimetru, abychom mohli uskutečnit naše zimní radovánky. Koulovačky, jízdu na ježdících, tvoření zvířat i staveb ze sněhu. / To jsme ale zase netušili, jak nás ta zima dlouho potrápí/. Vše je zdokumentováno a vy se můžete podívat na fotky.
Volný den po pololetním vysvědčení jsme nazvali – „ Co si uvaříš, to si taky sníš a umyješ“. Vidíte sami, jak k jídlu, tak k dílu. Mnozí z rodičů ani netuší, jak šikovné pomocníky doma má.
Než nastaly jarní prázdniny, zvládli jsme Masopust a volbu Valentýna a Valentýnky pro rok 2009. Postup do finále zajistil počet získaných srdíček. Některé disciplíny dělaly soutěžícím těžkou hlavu, ale nedali se odradit. Děvčata musela například vyměnit kolo u vozu a kluci naopak navléknout korálky. Po hmatu poznat své kamarádky a kamarády.
Barbora Fencková  a Josef Šůma jsou obhájci letošních titulů z loňského roku. Gratulujeme.
Čekali nás také jarní prázdniny. V letošním roce ještě prodloužené o tři dny ředitelského volna. Kdo chtěl, mohl je prožít ve školní družině. Byli jsme dvakrát bobovat na České chalupě, tvořili jsme z papíru, stačili si pohrát. Podařilo se nám navštívit i MS v klasickém lyžování.
Únor byl za námi. Těšili jsme se na jaro a sluníčko. To ale stále nepřicházelo. Tak jsme si ho přivolali „Jarní vernisáží“. Celý měsíc děti tvořily výrobky, které by mohly svým rodičům ukázat a za symbolickou cenu i prodat. Byly tu obrázky, kytičky z papíru i plastových lahví, malované tašky a nechyběly ani velikonoční přání a vajíčka. Napekly jsme s dětmi perníčky a pak se už jen těšili na Vás.
Fotky z prosluněné kavárny jsou důkazem vydařené akce.
Počasí se umoudřilo. Konečně pochopilo, že není možné stále nosit zimní bundy a čepice a seslalo nám modrou oblohu a sluníčko. Proto se nám akce „ Hledání velikonočních vajíček“ vydařila. Ty veselejší fotky patří těm schopnějším hledačům. Ty zasmušilejší, těm méně zdatným.
Těší nás vaše přízeň, podpora i zájem. Ceníme si vaší shovívavosti, pokud se nám něco nezdaří. Připravujeme společné opékání s dětmi na naší školní zahradě. Těšíme se, že přijměte naše pozvání.
Vychovatelky školní družiny