Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Chvilka pro tebe (Loumová)

Podruhé v tomto školním roce žáci  8.A navštívili 19. 11. 2014 Krajskou vědeckou knihovnu Liberec. To proto, aby si odpověděli na otázky: Jak vznikají časopisy? Proč je důležité je číst a jakou mají informační hodnotu? Co všechno lze vyčíst z časopisu a jakou roli hraje  reklama? Právě na tyto otázky dostali žáci tu správnou odpověď.
Časopisy pro děti a mládež se staly zcela běžnou, leckdy „nepostradatelnou“ součástí života teenagera. Program přiblížil žákům, jak jinak o svých časopisech mohou přemýšlet. Např. jakým způsobem se volí cílová skupina, s jakými výdaji je nutno počítat, kdo má z časopisu prospěch.  Žáci také pracovali na tvorbě titulků k článkům a zkusili si vypracovat svou titulní stranu časopisu.
V průběhu programu pochopili, že časopis není jen tiskovinou pro zábavu, ale i reklamním katalogem, a že se v roli čtenářů stávají bohužel i obchodním zbožím.