Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Chemický jarmark (Marková)

Pátek 24.6.2011 si 8.A zpestřila návštěvou Chemického jarmarku, který se konal v centru města před Plazou. Na jednotlivých stanovištích se zde žáci mohli zajímavým způsobem seznámit s tématy jako Svět bez polymerů, Proměna mědi na stříbro a zlato, Všechny taje piva, Víte co jíte?, Aktivní sopka jen pro vás, Bengálské ohně nebo Vyrobte si vlastní modelínu. Největší úspěch měl u žáků pokus s názvem Jak hořet a nezapálit se?, který si odvážlivci i sami vyzkoušeli a po ponoření rukou do kouzelné kapaliny si nechali na pár vteřin hořet oheň v dlaních. Mottem akce bylo: Chemie je cool a my můžeme jen doufat, že k tomuto zjištění došli nebo časem dojdou i naši osmáci.