Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Cestopisy (Loumová)

Poprvé v tomto školním roce žáci 8.A navštívili 13. 10. 2014 Krajskou vědeckou knihovnu Liberec. To proto, aby si odpověděli na otázky: Jak vznikají cestopisy? Proč je důležité je číst a jakou mají informační hodnotu? Co všechno lze vyčíst z fotografie?
Cestopis je prozaický literární žánr, který můžeme podle jeho funkce zařadit jak do literatury dokumentární, tak do literatury umělecké. Obsahem cestopisu je popis autorovy cesty do cizích zemí a krajin se záznamem jejich geografických, národopisných, kulturních, sociálních a jiných zvláštností.
Na základě svých tipů děti vytvořily popisy k daným fotografiím. Prostřednictvím skupinové práce s cestopisným materiálem žáci zjistili, kolik informací o dané zemi mohou získat a zda je mohou použít ke svému studiu.
Čas strávený v knihovně byl pro všechny žáky nejen užitečný, ale i zábavný.