Český Honza - 5.A (Loumová)

14.2.2011 navštívila třída 5.A  Malé divadlo v Liberci, které bylo po přestavbě otevřeno v roce 1989 jako součást divadla F. X. Šaldy. Působí zde pouze činohra. Děti se těšily na veselou pohádku, která vychází z tradičních příběhů o českém Honzovi.Tentokrát ne o hloupém a líném, ale chytrém, vynalézavém a pracovitém chasníkovi. Děj pohádky se odehrával v tradičních kulisách začarovaného mlýna, královského zámku či dračí sluje. Honzovi se podařilo přechytračit čerty, vysvobodit princeznu z dračích pařátů, utéci z hladomorny a vyzrát na zrádného krále a jeho dceru. Za pomoci kouzelné víly překonal i  všechny nástrahy a vrátil se domů s hezkou nevěstou. Nestal se sice mocným králem, ale spokojeným mlynářem. Pohádka byla zpestřena písničkami na lidové motivy.

Výuka od 25.1. do 28.1.2021

v příštím týdnu (25.-28.1.) bude probíhat výuka ve stejném režimu jako v současnosti.
V pátek 29.1. jsou pololetní prázdniny.
Žáci obdrží výpis z vysvědčení po návratu do školy. Známky za 1. pololetí naleznete
od 28.1.2021 v elektronické žákovské knížce.

Mikuláš ve škole 2020 (Honcová)

V pátek 4.12. naši školu navštívil Mikuláš v doprovodu čerta a anděla. Letos netradičně v rouškách.