Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Český Honza - 5.A (Loumová)

14.2.2011 navštívila třída 5.A  Malé divadlo v Liberci, které bylo po přestavbě otevřeno v roce 1989 jako součást divadla F. X. Šaldy. Působí zde pouze činohra. Děti se těšily na veselou pohádku, která vychází z tradičních příběhů o českém Honzovi.Tentokrát ne o hloupém a líném, ale chytrém, vynalézavém a pracovitém chasníkovi. Děj pohádky se odehrával v tradičních kulisách začarovaného mlýna, královského zámku či dračí sluje. Honzovi se podařilo přechytračit čerty, vysvobodit princeznu z dračích pařátů, utéci z hladomorny a vyzrát na zrádného krále a jeho dceru. Za pomoci kouzelné víly překonal i  všechny nástrahy a vrátil se domů s hezkou nevěstou. Nestal se sice mocným králem, ale spokojeným mlynářem. Pohádka byla zpestřena písničkami na lidové motivy.