Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K NÁSTUPU 4.1.2021

Český Honza - 5.A (Loumová)

14.2.2011 navštívila třída 5.A  Malé divadlo v Liberci, které bylo po přestavbě otevřeno v roce 1989 jako součást divadla F. X. Šaldy. Působí zde pouze činohra. Děti se těšily na veselou pohádku, která vychází z tradičních příběhů o českém Honzovi.Tentokrát ne o hloupém a líném, ale chytrém, vynalézavém a pracovitém chasníkovi. Děj pohádky se odehrával v tradičních kulisách začarovaného mlýna, královského zámku či dračí sluje. Honzovi se podařilo přechytračit čerty, vysvobodit princeznu z dračích pařátů, utéci z hladomorny a vyzrát na zrádného krále a jeho dceru. Za pomoci kouzelné víly překonal i  všechny nástrahy a vrátil se domů s hezkou nevěstou. Nestal se sice mocným králem, ale spokojeným mlynářem. Pohádka byla zpestřena písničkami na lidové motivy.

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Výuka od 25.1. do 28.1.2021

Vážení rodiče,

v příštím týdnu (25.-28.1.) bude probíhat výuka ve stejném režimu jako v současnosti.
V pátek 29.1. jsou pololetní prázdniny.
Žáci obdrží výpis z vysvědčení po návratu do školy. Známky za 1. pololetí naleznete 
od 28.1.2021 v elektronické žákovské knížce.
 

Škola pro děti zaměstnanců IZS

Vážení rodiče,

od 4.1.2021 bude školou určenou pro děti zaměstnanců vybraných profesí Základní škola, Liberec, ul.5. května.

Mikuláš ve škole 2020 (Honcová)

V pátek 4.12. naši školu navštívil Mikuláš v doprovodu čerta a anděla. Letos netradičně v rouškách.