Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Česko/polský jazyk na ZŠ (Šulcová)

Ve čtvrtek 4.11.2010 proběhla ve třídě 9.A zajímavá „dvouhodinovka“. V rámci projektu Polaczek – Jesteśmy sousedé, který vzniknul za spolupráce LOS (Liberecká občanská společnost) a Centra Inicjatyw UNESCO z Wroclavi  vysokoškolští studenti z Polska a České republiky v rámci interaktivního workshopu seznámili žáky s polským jazykem. Formou různých her poznali polskou abecedu, některá polská slova (ta porovnávali s českými), naučili se polsky zeptat na jméno a sami se představit. Zjistili tak, že oba slovanské jazyky mají mnohé společné a že není problém kamarádovi z Polska rozumět. Pro všechny to byly dvě zajímavé a příjemně (i užitečně) strávené hodiny.